TIM HAGANS QUINTET feat. MAREK KONARSKI

Międzynarodowy projekt wybitnego amerykańskiego trębacza Tima Hagansa, który zaprosił do współpracy jedną z najlepszych sekcji rytmicznych w Skandynawii oraz polskiego saksofonistę Marka Konarskiego. Ich współpraca zaczęła się w 2017 roku w Danii. Na początku grudnia 2018 artyści nagrali w Kopenhadze album "Eternal”; obecnie dostępny tylko w internecie.
Tim Hagans (ur. 19 sierpnia 1954) –wybitny trębacz, aranżer i kompozytor. Hagans był nominowany do trzech nagród Grammy: Najlepsza kompozycja instrumentalna dla "Box of
Cannoli”;; płyta: The Avatar Sessions (Fuzzy Music, 2010); Najlepszy współczesny album jazzowy „Animation * Imagination„ (Blue Note, 1999); oraz najlepszy współczesny album jazzowy „Re-animation” (Blue Note, 2000).
W latach 80- tych Hagans uczył na University of Cincinnati i Berklee College of Music. Nagrał kilkadziesiąt albumów z takimi gigantami jazzu jak: Joe Lovano, Jerry Bergonzi, Stan  Kenton, Maria Schneider,Thad Jones, Greg Osby ,Seamus Blake…..

Marek Konarski – saksofonista, muzyk roku 2015 duńskiej wyspy Fyn, zwycięzca wielu europejskich konkursów. W roku 2012 z zespołem Tone Raw wygrał konkurs na fonograficzny debiut jazzowy i nagrał debiutancki album zatytułowany "Tone Raw". Stypendysta Else Timmermanns Fond ( Dania ). Wykładowca Małej Akademii Jazzu prowadzonej przez Bogusława Dziekańskiego i gorzowski Jazz Club Pod Filarami. Absolwent Syddansk Musik Konservatorium w Odense oraz Sibelius Academy w Helsinkach. Konarski aktywnie działa na scenie europejskiej tworząc projekty z takimi muzykami jak: Jerry Bergonzi, David Braid, Richard Anderson, Kenneth Dahl Knudsen, Artur Tuźnik.

Trzon zespołu stanowi świetna duńsko-szwedzka sekcja rytmiczna w składzie: Carl Winther na fortepianie, Johnny Aman na kontrabasie oraz legendarny Anders Mogensen na perkusji. Jest to jedna z najlepszych sekcji rytmicznych w Skandynawii. Wspólnie zagrali już blisko 1000 koncertów na całym świecie i nagrali dziesiątki płyt.

Tim Hagans(USA)- trąbka
Marek Konarski (PL)- saksofon
Carl Winther (Dk)- fortepian
Johnny Aman (Se)- kontrabas
Anders Mogensen(Dk)- perkusja