NJF 2018


W dniach 16 – 18 listopada odbyła się w Łomży XI edycja Novum Jazz Festival. Od początku powstania tej imprezy jej głównym punktem jest konkurs na Nową Nadzieję Jazzu przeznaczony dla solistów (instrumentalistów, wokalistów), którzy nie ukończyli 30 lat życia. Jak co roku – chęć wystąpienia w finale tego konkursu zadeklarowało kilkudziesięciu młodych jazzmanów – nie tylko z Polski. Po wstępnych eliminacjach jury postanowiło zakwalifikować do finału 15 wykonawców. Finał konkursu odbył się w trzecim dniu festiwalu – 18 listopada.
Jury w składzie: Mirosław „Carlos” Kaczmarczyk – przewodniczący, Albert Vila (Hiszpania), Wojciech Staroniewicz, Przemysław Strączek i Mirosław Dziewa postanowiło przyznać:

* I miejsce: Dominik Kisiel – fortepian
* II miejsce: Monika Muc – saksofon
* III miejsce: Aleksandra Błachno – wokal

wyróżnienia ex equo:

* Przemysław Antoni Chmiel – saksofony
* Judyta Pisarczyk – wokal
* Michał Puchowski – wibrafon

Nagrodę specjalną, przyznaną przez Przemysława Strączka w postaci występu na JAZZtrzębie Festival w Jastrzębiu-Zdroju otrzymała saksofonistka Monika Muc.

Finalistom konkursu akompaniowała stałą sekcja w składzie: Michał Marek Ciesielski – fortepian, Michał Bąk – kontrabas, Przemysław Jarosz – perkusja.
Jurorzy – na czele z przewodniczącym – pragnęli podkreślić bardzo wysoki poziom konkursu.


Mirosław Dziewa
dyrektor artystyczny
Novum Jazz Festival

 

 

 

 

 

Foto: Elżbieta Piasecka-Chamryk