MINIM feat. SAINKHO

MINIM feat. SAINKHO – wyjątkowy projekt muzyków jazzowych młodego pokolenia i światowej sławy tuwińskiej artystki – Sainkho Namtchylak.
Spotkanie dwóch muzycznych światów. Muzyka grana przez kwintet jest niezwykłym połączeniem awangardowego jazzu z muzyką tradycyjną, nowoczesności z folklorem.
Zespół proponuje słuchaczom muzyczną podróż pomiędzy kulturą i naturą, w miejsce w którym współczesność przegląda się w swoim dziedzictwie.
Artystyczna refleksja nad współczesnością, wielokulturowością, dynamicznymi zmianami naświecie i ich relacją do tradycji.

• SAINKHO NAMTCHYLAK
Światowej sławy tuwińska wokalistka mieszkająca w Wiedniu. Artystka, poetka i szamanka. Mistrzyni śpiewu gardłowego i alikwotowego, dysponująca 7 oktawową skalą głosu.
Nagrała kilkadziesiąt płyt z rozmaitymi artystami. Porusza się w różnorodnej stylistyce: od jazzu, poprzez world music, folk, awangardę, na muzyce eksperymentalnej kończąc.
• MINIM
Międzynarodowy projekt eksplorujący rejony jazzu, muzyki improwizowanej i awangardy. W duchu minimalistyczny, oparty na oryginalnych kompozycjach gitarzysty i lidera – Kuby
Wójcika. Współtworzą go uznani muzycy młodego pokolenia: pianista i kompozytor Grzegorz Tarwid, perkusista i producent Albert Karch, a także świetny kontrabasista Andrzej Święs.

https://www.facebook.com/minim.sainkho/
W 2016 roku kwartet wydał debiutancką płytę "DARK MATTER", która spotkała się ze świetnym odbiorem wśród słuchaczy i krytyków, została uznana za Debiut Roku przez
Polish-Jazz Blog. Zespół grał m.in. na Festiwalu Singera z legendarnym saksofonistą Rolfem Kuhnem oraz na Jazzbląg Festiwal.

http://bandcamp.for-tune.pl/album/dark-matter