KS-P Project

Nazwa formacji: KS-P Project

Skład:
Kasia Schmidt-Przeździecka – (liderka) gitara basowa, kontrabas
Wojciech Braszak – saksofony, klarnet basowy
Michał Rab – gitara
Mikołaj Suchanek – piano, e.piano
Jakub Szwarc – perkusja

Krótkie bio:
Kasia Schmidt-Przeździecka to młoda basistka oraz kompozytorka, studentka Akademii Muzycznej w Poznaniu. Laureatka wielu festiwali, m.in. nagrody „Największy Talent Festiwalu” na Tarnów Jazz Contest, nagrody specjalnej na Blue Note Poznań Competition, zwyciężczyni I miejsca na Novum Jazz Festival oraz nagrody „Special Prize-Best Band” na Bucharest International Jazz Competition.
Aktywnie działa na scenach polskich i niemieckich, głównie jako basistka jazzowa. Nie ogranicza się jednak wyłącznie do tego gatunku. Uwielbia wszelkie miksy stylistyczne, świeże brzmienia łączące elementy jazzu z współczesną muzyką rozrywkową. Jej pasją jest również aranżacja. W muzyce ceni najmocniej harmonię oraz melodię.

KS-P Project to kwintet założony przez basistkę Kasię Schmidt-Przeździecką. Projekt ten powstał w grudniu w 2022 r. z myślą o przygotowaniu autorskiego materiału liderki. Oprócz pomysłodawczyni w skład zespołu wchodzą: Wojciech Braszak (saksofony, klarnet basowy), Mikołaj Suchanek (instrumenty klawiszowe), Rafał Sarnecki wymiennie z Michałem Rabem (gitara elektryczna) oraz Jakub Szwarc (perkusja). Razem tworzą nieco oldschoolową, elektryczno-akustyczną mieszankę brzmieniową. Łączy ona współczesny jazz z groove-m, a także rozwiązaniami charakterystycznymi dla zupełnie odmiennych od jazzu gatunków muzycznych. Zespół przygotowuje się do wypuszczenia debiutanckiej płyty.