Przemek Strączek Trio

Formacja jest kontynuacją tria lidera z 2006 roku kiedy to w składzie z Andrzejem Zielakiem na kontrabasie oraz Sebastianem Frankiewiczem nagrał swój pierwszy album pod własnym nazwiskiem zatytułowany Earthly Room. Od tamtego czasu Przemysław Strączek prowadził różne swoje zespoły rozszerzając je o wielu instrumentalistów z Polski, Włoch, Wielkiej Brytanii a także z Singapuru, Hong Kongu czy Chin. Jednak tęsknota za surowym brzmieniem tria gitarowego nie pozwala odejść od pierwotnego pomysłu i dlatego podczas koncertu w Łomży usłyszymy trio z repertuarem lidera grupy w składzie z Michałem Kapczukiem na kontrabasie oraz włoskim perkusistą Enzo Lanzo znanym ze współpracy z wybitnym trębaczem Enrico Ravą.

Przemysław Strączek – gitara
Michał Kapczuk – kontrabas
Enzo Lanzo (IT) – perkusja

Przemysław Strączek – gitarzysta jazzowy, kompozytor, aranżer, pedagog, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego, laureat Mistrzowskiego Konkursu Gitarzystów Jazzowych im. Marka Blizińskiego w Warszawie, finalista ogólnoświatowego konkursu solistycznego Thailand International Jazz Conference Solo Competition w Bangkoku. Od wielu lat obecny w rankingu najlepszych polskich gitarzystów według czytelników Jazz Forum – Jazz Top. W 2013 roku otrzymał Nagrodę Specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne. Uczestnik programu Kultura Polska na Świecie organizowanego przez Instytut Adama Mickiewicza oraz uczestnik programu Szkockiego Stowarzyszenia Jazzowego Bridge Music. Koncertował w Hiszpanii, Szkocji, Anglii, Włoszech, Czechach USA, Malezji, Tajlandii i Singapurze. Otrzymał także Nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie muzyki za 2015 rok.

Michał Kapczuk – kontrabasista, gitarzysta basowy. Absolwent Wydziału Jazzu w ZPSM w Warszawie na ul. Bednarskiej oraz Akademi Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Współtworzy wiele projektów muzycznych o różnorodnych stylistykach (jazz, pop, rock). Kilkunastokrotnie zdobywał Grand Prix zespołowe na najważniejszych konkursach w Polsce i za granicą. Indywidualnie wyróżniony na festiwalach „Tarnów Jazz Contest 2008” , „Krokus Jazz Festiwal Jelenia Góra 2009” i „Jazz Nad Odrą Wrocław 2010”, otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”. Koncertował na wielu prestiżowych festiwalach w Polsce oraz za granicą (Francja, Czechy, Ukraina, Litwa, Bułgaria, Turcja, Belgia, Holandia, Hiszpania, Niemcy, Kanada).

Enzo Lanzo – pochodzący z Taranto perkusista jazzowy, kompozytor. Zainspirowany muzyką Johna Coltraina, Milesa Davisa w latach osiemdziesiątych pojawił się w nowej fali włoskich muzyków jazzowych co przyczyniło się do współpracy z wieloma wspaniałymi jazzmanami: Gianluigi Trovesi, Ernst Reijseger, Gianni Basso, Stefano Bollani, Dado Moroni, Ira Coleman, Enrico Rava, Rita Marcotulli, Danilo Rea, Enzo Pietropaoli, Gary Smulyan, Dave Murray . W 1991 roku dołączył do zespołu wybitnego włoskiego trębacza Enrico Ravy. Jako kompozytor ma na swoim koncie 4 płyty: „Neoreality”, „In The Groove” „Boastful Speaches” i „Rondonella. Koncertował w wielu krajach świata od Australii przez Chiny, Indie, Afrykę po Europę.