Michał Kaczmarczyk

Gitarzysta, kompozytor urodzony w 1991 roku w Kaliszu. Jego muzyczna podróż rozpoczęła się w wieku 12 lat, gdy po raz pierwszy wziął do ręki gitarę klasyczną. Po ukończeniu szkoły średniej podjął studia na Wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, które ukończył z oceną bardzo dobrą w 2013 roku w klasie wybitnego pedagoga, absolwenta Berklee College of Music w Bostonie – Marka Dykty. Kontynuował edukację na studiach magisterskich z zakresu gi tary jazzowej na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej w Poznaniu, które ukończył z wyróżnieniem w roku 2016. Swoją wiedzę i umiejętności poszerzał również w czasie warsztatów prowadzonych przez takich mistrzów jak Wallace Roney, Scott Henderson, David Doruzka, Gilad Hekselman. W 2017 roku uczestniczył w warszatach „New York Jazz Masters”, gdzie pobierał lekcje u takich postaci światowego jazzu jak: Mike Moreno, Kendrick Scott, Aaron Parks, Matt Penman, Greg Osby oraz Judy Niemack. W ciągu ostatnich kilku lat brał udział w licznych projektach muzycznych jako muzyk sesyjny koncertując w całej Polsce. Obecnie koncentruje się na rozwoju swojego autorskiego projektu Michal Kaczmarczyk Trio, gdzie spełnia się również jako kompozytor.
Sukcesy: • I miejsce w IX Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. Krzysztofa Komedy w ramach Komeda Jazz Festival 2015
• II miejsce w międzynarodowym konkursie „ Powiew Młodego Jazzu” w ramach Krokus Jazz Festiwal 2017 z zespołem „ Michał Kaczmarczyk Trio”
• Wyróżnienie w konkursie improwizacji jazzowej „Tarnów Jazz Contest” 2016 w kategorii „ Solo – Open”
• Finalista Novum Jazz Festival 2016
• Finalista „Blue Note Poznań Competition 2017” z zespołem „Michał Kaczmarczyk Trio”
• Finalista „Blue Note Poznań Competition 2018” jako solista
• Finalista „Hanza Jazz Festival 2017” z zespołem Michał Kaczmarczyk Trio