Jakub Łępa

Jakub Łępa – urodził się 7 czerwca 1993 roku w Tuchowie. Swoją edukację muzyczną rozpoczął w 2003 roku w Zespole Szkół Muzycznych im. I. J. Lippóczego w Tarnowie. W ciągu dziewięcioletniej edukacji w I i II stopniu Szkoły Muzycznej zajął trzy nagrody indywidualne na konkursach instrumentów dętych.
W 2017 roku zakończył studia na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Jazzu w klasie saksofonu dr hab Jerzego Główczewskiego. Czas studiów zaobfitował w szeroką działalność artystyczną oraz osiągnięcia na konkursach jazzowych w Polsce oraz za granicą. Laureat „Gexto Jazz Festiwal”, „Sibiu Jazz Festival”, „ 53 Festiwalu Jazz Nad Odra”, „19. Bielskiej Zadymce Jazzowej”, „Blue Note Competition”, ‚,VII RCK Pro Jazz Festiwal”.
Wraz z zakończeniem studiów w 2017 roku objął pracę w Szkole Muzycznej I Stopnia w na stanowisku nauczyciela saksofonu. Aktualnie prowadzi działalność koncertową z formacjami oraz zespołami z całej Polski, zakładając swój zespół planuje wydać swoja autorską płytę.