Maciej Kądziela Quintet feat. Natanael Ramos Garcia

OkladkaMaciej Kądziela Quintet feat. Natanael Ramos García to najnowszy projekt zamieszkałego w Kopenhadze polskiego saksofonisty Macieja Kądzieli. Zespół zostaje zawiązany w Norwegii gdzie muzycy pierwszy raz się spotkali w projekcie World Jazz Orchestra.

Natanael Ramos Garcia w swojej karierze występował w tak prestiżowych salach koncertowych jak Sydney Opera House oraz międzynarodowych festiwalach w Londynie, Montreux, North See Jazz Festival,  Madrycie, Barcelonie, Oslo World Music Festival i wielu wielu innych.  W czerwcu 2013 r. Maciej wydał swoją debiutancką płytę pt. ” The Opening” Na której współpracuje on z czołowymimuzykami skandynawskiej  sceny jazzowej jak Anders Mogensen oraz Richard Anderson (Wydawnictwo JazzSound w Łodzi)

„Maciej Kądziela udowadnia, że w młodym wieku można mieć nie tylko otwarte horyzonty i bujną wyobraźnię, ale też błyskotliwą technikę i świadomość tego, co się tak naprawdę chce osiągnąć.”  aut. Mieczysław Burski – Polskie Radio

​W sekcji rytmicznej artystom towarzyszyć będą muzycy ze Szwecji, z którymi Maciej uczestniczył w projekcie „JM World Jazz Orchestra in Sweeden ” zrzeszającym najlepiej zapowiadających się młodych artystów z całego świata. Zespół będzie reprezentował muzyczne poszukiwania artysty. Podczas swojej kariery muzycznej Maciej uczestniczył w przeróżnych formacjach oraz miał styczność z bardzo różnorodnym środowiskiem artystycznym. Maciej Kądziela Quartet został założony w Kopenhadze z muzyków Polskich i Szwedzkich. Wraz z Carlosem zespół wykonywać będzie muzykę skomponowaną przez lidera zespołu.

Ramos and Maciej

Johannes and Olle

Artur JPG

Ramos info

Maciej Final Bio