Andrei Konstantinov (Rosja) – saksofon tenorowy

Andrei Konstantinov – saksofonista jazzowy, kompozytor i aranżer, związany z muzyką akademicką. Zwycięzca wszechrosyjskich (Delphic Games 2008) i międzynarodowych konkursów muzycznych („Nadzieja 2014” w Krasnojarsku, „Siberian Assembly” 2014 w Nowosybirsku). Brał także udział w wielu festiwalach jazzowych („Jazz nad jeziorem Bajkał” w Irkucku; „Jazz w starej twierdzy” w Nowokuzniecku, festiwal jazzowy w mieście Ułan-Ude, itp.)

W 2013 roku założył kwartet JAZZ TALES grający muzykę fusion, który na początku 2014 roku został laureatem Grand Prix 1 Międzynarodowego Festiwalu „Na skrzydłach jazzu”. W tym samym roku kwartet przekształcił się w trio organowe, w związku z odejściem basisty. Repertuar zespołu obejmował w jednej trzeciej oryginalne kompozycje A. Konstantinova, a w dwóch trzecich standardy jazzowe i utwory współczesnych saksofonistów muzycznych, głównie J. Redmana, M. Breckera, C. Pottera, B. Mintzera i innych.

W 2015 roku Andrei Konstantinov stworzył tradycyjny jazzowy kwartet składający się z najlepszych muzyków jazzowych z miasta Nowosybirsk (Suworow, Averchinkov, Nikitin) specjalizujący się w bardziej tradycyjnym jazzie. Eksperymentując w tym czasie, Andrey dał koncert z niezwykłym składem (sax, klawisze, cajon).

Wziął także udział w ciekawym projekcie utalentowanego muzyka Wasilija Błochina, który umiejętnie zaaranżował 16-taktową muzykę z gry „Dendy” (jedna z wersji z Andreyem Konstantinovem zdobyła pierwsze miejsce na międzynarodowym konkursie muzyki do gier w Stanach Zjednoczonych.).

W 2016 roku wygrał międzynarodowy konkurs jazzowy „Big Sky 2016” w Moskwie. Wiosną 2017 wraz z zespołem Confusion Project odbył miesięczną trasę po Polsce, Rosji i Kazachstanie.