Aleksandra Kutrzepa

zdjęcie 2Aleksandra Kutrzepa – ukończyła szkołę muzyczną I i II st. im. W. Lutosławskiego w Lublinie, specjalność – skrzypce, absolwentka studiów Akademii Muzycznej w Katowicach- Wydział Jazzu i Muzyki Estradowej, w klasie skrzypiec dr Henryka Gembalskiego. Szkoliła się pod okiem Tima Kliphauisa w Holandii, podczas indywidualnych warsztatów (jazz, gipsy jazz). Umiejętności oraz wiedzę poszerzała również biorąc udział w różnego rodzaju kursach i warsztatach muzycznych prowadzonych m.in. przez Erica Marienthala, Franka Parkera, Sergeya Davydova, Davida Liebmana i wielu innych.

W latach 2011-2013 artystka brała udział w programie międzynarodowym Comenius, grając koncerty w Hiszpanii m.in w Teatro Góngora oraz Conservatorio Superior de Música „Rafael Orozco” de Córdoba.

Aleksandra współtworzy wiele projektów muzycznych, udziela się jako muzyk sesyjny. Aktualnie tworzy własny materiał muzyczny ze stylistyki modern jazzu.

Zawodowo zajmuje się pracą pedagogiczną w Lubelskiej szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej II st. w Lublinie (zespoły jazzowe i rozrywkowe, skrzypce jazzowe), jest współorganizatorem cyklicznie odbywających się Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych w Lublinie oraz Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Rozrywkowo – Jazzowej w Lublinie.